Velkoobchod

Mlékárna Čejetičky, spol. s r.o.

 

Založení Mlékárny

Počátky mlékárny Čejetičky sahají až do roku 1887. Jako první na mladoboleslavsku začal se zpracováním mléka a výrobou mléčných výrobků její zakladatel, pan Josef Wágner  z Kbelu
u Benátek nad Jizerou. Tuto výrobu přemístil v roce 1901 z Kbelu do nově zakoupených objektů v Čejetičkách u Mladé Boleslavi. Po 1. světové válce, v roce 1923, došlo k založení Rolnické a družstevní mlékárny v Čejetičkách, kdy od pana Wágnera mlékárnu  odkoupili místní rolníci. Rozpad velkých celků v roce 1990 přinesl Mlékárně Čejetičky samostatnost. Nejprve jako státnímu podniku, pak privatizací v roce 1993 na společnost s ručením omezeným.

Novodobá Historie

Mlékárna Čejetičky, spol. s r.o. představuje v současné době na trhu s mléčnými výrobky typického výrobce a dodavatele kvalitních čerstvých mléčných výrobků konzumního charakteru, tzn. konzumních mlék, smetan ke šlehání, kysaných tekutých mléčných výrobků, klasického jemného tvarohu a másla.

Výrobní program

Stávající objem roční produkce je přes 1,2 miliardy Kč, při zaměstnávání 96 lidí. Zpracovává výhradně české kvalitní syrové mléko od dodavatelů převážně z podhorských a horských oblastí Trutnovska, Semilska a Liberecka. Je držitelem standardu IFS.

Zajímavosti

Po změně majitele v lednu roku 2007, se změnil způsob realizace prodeje, kdy mlékárna Čejetičky vedle vlastního prodeje začala velmi úspěšně spolupracovat v celém výrobním sortimentu se společností Alimpex Food a.s.. Tato spolupráce umožnila zvýšení výroby, včetně rozšíření sortimentu a realizaci značných investic ke zlepšení jakosti výrobků.

 Náhled     Náhled     Náhled