Velkoobchod

Mlékárna ve Stříbře

 

Založení Mlékárny

V roce 1939 bylo založeno mlékařské družstvo vykupující mléko z okresů Stříbro, Stod a Tachov.V roce 1965 začala výstavba nové mlékárny, jejímž hlavním výrobním programem měla být výroba sušeného mléka (termín dokončení stavebních prací byl stanoven na podzim 1966).V roce 1968 byla zahájena výroba krmné směsi Biosan a v roce 1972 byl zrušen dovoz másla do Stříbra v důsledku dostatečné výroby tohoto produktu v místní mlékárně.Mlékárna Stříbro prošla během své historie rozsáhlou rekonstrukcí, z původních objektů zůstala zachována jen administrativní budova.

Novodobá Historie

V roce 2001 byla stříbřská mlékárna odkoupena a zařazena do majetku společností EHRMANN AG a ALIMPEX FOOD a.s.Od 1. dubna 2009 byla mlékárna EHRMANN Stříbro, s.r.o. zcela vlastněna společností EHRMANN AG.V roce 2010 proběhla modernizace strojů v mlékárně, za účelem zvýšení kapacity a orientace na prodej do zahraničí.V roce 2012 byla mlékárna začleněna do skupiny ALIMPEX FOOD a.s. pod staronovým názvem Mlékárna Stříbro, s.r.o..

Výrobní Program

V dnešní době se mlékárna úzce orientuje na výrobu jogurtů, zakysaných smetan a dalších dezertů. Mezi nejznámější výrobky, které se zde vyrábí jsou zakysané dezerty Krajanka, jogurty s probiotickou kulturou Ehrmann ve sklenicích, zakysaná smetana Dr.Halíř a další široká škála výrobků jak pro český trh, tak i pro další trhy v západní Evropě, jako například Švýcarsko a Německo.

Společnost Mlékárna Stříbro, s.r.o. má v současnosti 107 zaměstnanců. Ročně zpracuje cca 30 milionů litrů mléka a vyrobí 4 000 tun mléčných výrobků.

Náhled     Náhled     Náhled     Náhled     Náhled     Náhled