Zákaznický portál

Přihlášení do velkoobchodu

Přihlásit

Nemáte login?

Stát se partnerem
Česky Anglicky

Naše výrobny

Mlékárna Čejetičky

 

Založení Mlékárny

Počátky mlékárny Čejetičky sahají až do roku 1887. Jako první na mladoboleslavsku začal se zpracováním mléka a výrobou mléčných výrobků její zakladatel, pan Josef Wágner z Kbelu u Benátek nad Jizerou. Tuto výrobu přemístil v roce 1901 z Kbelu do nově zakoupených objektů v Čejetičkách u Mladé Boleslavi. Po 1. světové válce, v roce 1923, došlo k založení Rolnické a družstevní mlékárny v Čejetičkách, kdy od pana Wágnera mlékárnu odkoupili místní rolníci. Rozpad velkých celků v roce 1990 přinesl Mlékárně Čejetičky samostatnost. Nejprve jako státnímu podniku, pak privatizací v roce 1993 na společnost s ručením omezeným.

 

Novodobá Historie

Mlékárna Čejetičky, spol. s r.o. představuje v současné době na trhu s mléčnými výrobky typického výrobce a dodavatele kvalitních čerstvých mléčných výrobků konzumního charakteru, tzn. konzumních mlék, smetan ke šlehání, kysaných tekutých mléčných výrobků, klasického jemného tvarohu a másla.

 

Výrobní program

Stávající objem roční produkce je přes 1,2 miliardy Kč, při zaměstnávání 96 lidí. Zpracovává výhradně české kvalitní syrové mléko od dodavatelů převážně z podhorských a horských oblastí Trutnovska, Semilska a Liberecka. Je držitelem standardu BRC.

 

Zajímavosti

Po změně majitele v lednu roku 2007, se změnil způsob realizace prodeje, kdy mlékárna Čejetičky vedle vlastního prodeje začala velmi úspěšně spolupracovat v celém výrobním sortimentu se společností Alimpex Food a.s.. Tato spolupráce umožnila zvýšení výroby, včetně rozšíření sortimentu a realizaci značných investic ke zlepšení jakosti výrobků.